Collection: Rocks & Minerals

28 products
  • 4M Crystal Growing Unicorn Terrarium
    Regular price
    $24.95
    Sale price
    $24.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Discover Science: Planetary Gemstones
    Regular price
    $34.95
    Sale price
    $34.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rock Box
    Regular price
    $9.95
    Sale price
    $9.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Johnco 8pc Magnetic Set
    Regular price
    $9.95
    Sale price
    $9.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 4M KidzLabs Volcano Making Kit
    Regular price
    $19.96
    Sale price
    $19.96
    Regular price
    $24.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 4M Magical Unicorn Crystal Terrarium
    Regular price
    $31.96
    Sale price
    $31.96
    Regular price
    $39.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 4M Crystal Growing Dinosaur Terrarium
    Regular price
    $23.96
    Sale price
    $23.96
    Regular price
    $29.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Growing Crystals Test Tube
    Regular price
    $7.95
    Sale price
    $7.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ferromagnetic Fluid Test Tube
    Regular price
    $7.95
    Sale price
    $7.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mini Gem Chart Box
    Regular price
    $6.95
    Sale price
    $6.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Kids Digital Metal Detector
    Regular price
    $55.96
    Sale price
    $55.96
    Regular price
    $69.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 4M KidzLabs Magnet Mining
    Regular price
    $19.95
    Sale price
    $19.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • National Geographic Crystal Garden Kit
    Regular price
    $24.95
    Sale price
    $24.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 4M Glow Crystal Growing
    Regular price
    $19.95
    Sale price
    $19.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Discover Science: Cosmic Collection
    Regular price
    $19.95
    Sale price
    $19.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Discover Science: Galilean Moons
    Regular price
    $29.95
    Sale price
    $29.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tumbled Gemstones in Calico Pouch
    Regular price
    $8.95
    Sale price
    $8.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 4M STEAM Powered Kids Magnet Exploration
    Regular price
    $49.95
    Sale price
    $49.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 4M Crystal Growing Kit Space Gem
    Regular price
    $19.95
    Sale price
    $19.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Johnco Dig into Geodes
    Regular price
    $24.95
    Sale price
    $24.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Assorted Tumbled Gemstones
    Regular price
    $1.95
    Sale price
    $1.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Thames and Kosmos Mysterious World of Crystals
    Regular price
    $17.97
    Sale price
    $17.97
    Regular price
    $29.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Johnco 8pc Magnetic Set ** Damaged Box **
    Regular price
    $6.95
    Sale price
    $6.95
    Regular price
    $9.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • National Geographic Glow-in-the-Dark Crystal Lab Kit
    Regular price
    $17.46
    Sale price
    $17.46
    Regular price
    $24.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 4M KidzLabs Crystal Mining
    Regular price
    $19.96
    Sale price
    $19.96
    Regular price
    $24.95
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 4M Crystal Growing Kit Small
    Regular price
    $16.95
    Sale price
    $16.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 4M Crystal Growing Kit Large
    Regular price
    $29.95
    Sale price
    $29.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 4M KidzLabs Magnet Science
    Regular price
    $24.95
    Sale price
    $24.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out