Collections: Earth & Nature
Explore the wonders of nature with toys and kits that inspire curiosity, creativity, and outdoor fun. Whether your child is digging in the garden, examining tiny creatures, or growing their own plants, our range of nature-inspired toys makes learning hands-on and exciting. From bug-catching to seed planting, these playful and educational picks bring the great outdoors to life, sparking a love for nature with every adventure.
-
4M Glow Crystal Growing
- Regular price
- $22.95
- Sale price
- $22.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
4M Crystal Growing Kit Small
- Regular price
- $17.95
- Sale price
- $17.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Growing Crystals Test Tube (Assorted)
- Regular price
- $8.95
- Sale price
- $8.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Tumbled Gemstones (Assorted)
- Regular price
- $1.95
- Sale price
- $1.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Discover Science: Galilean Moons
- Regular price
- $34.95
- Sale price
- $34.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Discover Science: Planetary Gemstones
- Regular price
- $39.95
- Sale price
- $39.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Discover Science: Cosmic Collection
- Regular price
- $19.95
- Sale price
- $19.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Marble Eggs 5cm (Assorted)
- Regular price
- $6.95
- Sale price
- $6.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
4M KidzLabs Crystal Mining
- Regular price
- $26.95
- Sale price
- $26.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Unicorn Fantasy Torch Projector
- Regular price
- $17.95
- Sale price
- $17.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Navir Space Wonder
- Regular price
- from $12.95
- Sale price
- from $12.95
- Regular price
-
$19.95 - Unit price
- per
Sold out -
Mini Butterfly Kite ** IMPerfect **
- Regular price
- $8.00
- Sale price
- $8.00
- Regular price
-
$12.95 - Unit price
- per
Sold out -
Grass Hair Kits Butterfly ** Damaged Box **
- Regular price
- $5.00
- Sale price
- $5.00
- Regular price
-
$7.95 - Unit price
- per
Sold out
- Previous page
- Page 2 of 2